Ako se probudite između 23:00 i 1:00 ujutro, ovaj vremenski okvir je povezan s radom žučnog mjehura. Stoga buđenje u tom razdoblju može ukazivati na moguće probleme sa žučnim mjehurom. U ovoj situaciji bi moglo biti korisno razmisliti o promjeni prehrane i eliminaciji nezdravih masnoća. Kineski sat pokazuje da osjećaj značajnog stupnja sažaljenja (žuči) prema drugima može biti znak. U tom kontekstu, prakticiranje prihvaćanja i opraštanja može biti korisno.
Ustanite u bilo koje vrijeme između 1:00 i 3:00 ujutro jer je to vrijeme ključno za zdravlje jetre. Možda je njen rad prekinut. Također vrijedi razmisliti o promjeni prehrane i detoksikaciji. Ustajanje između 3:00 ujutro i 5:00 ujutro također može biti korisno. Čišćenje debelog crijeva je bitno. Iz tog razloga mnogi ljudi započinju dan odlaskom na WC.
Ovo je vrijeme često povezano s osjećajima nestrpljenja, zatvorenosti i tjeskobe koji proizlaze iz ograničenih prilika za osobni razvoj. Jeste li čuli za izraz “vučja patrola”? Ovo objašnjava zašto se često budite u isto vrijeme svake noći. Oko tri sata nakon ponoći tjelesna temperatura značajno pada, a razina melatonina doseže najvišu točku tijekom sna.
Možda ćete primijetiti da se budite u isto vrijeme nekoliko noći zaredom. Ovaj fenomen nije samo slučajnost; zapravo se mogu objasniti medicinskim fenomenom. Ponavljana buđenja u određeno vrijeme tijekom noći povezana su s razinama hormona, posebice interakcijom melatonina, serotonina i kortizola. Melatonin, koji se obično naziva hormonom sna, proizvodi naše tijelo kada nema svjetla, a zatim se pretvara u serotonin, poznat kao hormon zadovoljstva.